NetAppStorage

Netapp

1992 yılında kurulan ve sahip olduğu teknolojiler ile; veri depolama ve yönetme, sanal yedekleme, iş sürekliliği, felaket kurtarma, arşiv ve güvenlik çözümlerini; sunduğu donanım ve yazılım çözümleri sayesinde yüksek performans, yönetim kolaylığı ve düşük toplam sahip olma maliyeti ile sunan NetApp, 12.000 üzerinde çalışanı, dünya genelinde 150 bölge ofisi ile veri depolama alanının lider şirketlerindendir. NetApp Fortune 1000, S&P 500, NASDAQ 100'ün parçasıdır ve veri depolama alanında en hızlı büyüyen şirketlerden biridir.

NetApp tümleşik veri depolama sistemleri verilerinizi Fiber Kanal, iSCSI, CIFS ve NFS protokolleri üzerinden tek merkezde toplayarak mevcut veri depolama alanını daha verimli kullanmanızı sağlar. Kolay yönetilebilir, hızlı, güvenilir ve kolay ölçeklenebilir bir veri depolama çözümü sunan NetApp ürünleri ile SAN ve NAS yapılarını tek bir sistemde toplayabilir, felaket kurtarma amaçlı senkron ya da asenkron veri replikasyonu yapabilirsiniz. İş sürekliliği için yerel ya da uzak lokasyonlarda düşük maliyetli veri depolama yapıları kurabilirsiniz. NetApp'ın her ürün ve hizmetinin merkezinde esneklik ve sadelik yer almaktadır. NetApp mimarisinin esnekliği sayesinde altyapı işletme ihtiyaçlarına uygun olarak hızlı ve ekonomik bir şekilde veri depolama ve yönetme imkanına sahip olursunuz. NetApp iş sürekliliği çözümleri ile kurumlar, yaşanabilecek herhangi bir donanım hatası, yerel ya da bölgesel bir felaket durumunda uygulama devamlılığı sağlarken, planlı ya da planlanmamış kesintiler için farklı kurtarma noktalarına hızlı bir şekilde dönüş yapabilirler.

NetApp tümleşik veri depolama sistemleri, kullandığı snapshot teknolojisi ile verilerin depolandıkları sistem üzerinde anlık görüntülerini oluşturarak herhangi bir hata ya da veri bozulması yaşandığında hızlıca kurtarılmasını sağlayarak verileri mantıksal problemlere karşı korur. Benzersiz NetApp Metrocluster sistemleri ise eşsiz bir iş sürekliliği çözümü oluşturur. Geleneksel yaklaşımın aksine NetApp veri depolama sistemlerini oluşturan donanım bileşenleri fiziksel olarak birbirlerinden ayrı lokasyonlarda bulunabilir. Böylelikle yedekli çalışan bir sistemi oluşturan bileşenler ikiye ayrılarak herbiri veri merkezinde ayrı bir kabinete ya da kampüs / bina içerisindeki ayrı bir veri merkezine konulabilir. Böylece her bir lokasyonda aktif – aktif kullanılabilen yedekli bir yapı oluşturulurken, tek bir kabinet, tek bir veri merkezi ya da tek bir bina içerisinden veri depolama hizmeti veriyor olmanın sebep olduğu tek noktadan hata durumu da ortadan kaldırılabilir.

Aynı sistem içinde "solid state", fiber , SAS ve SATA gibi katmanlı veri depolama mimarisi ile FC ve iSCSI SAN , NAS gibi farklı erişim protokollerin kullanımını desteklerken bu esnekliği felaket kurtarma altyapıları için de sunar. Yüksek performanslı ve maliyetli bir depolama altyapısı üzerinde bulunan verilerin daha düşük maliyetli SATA disk kullanan sistemlere replikasyonu gerçekleştirilebilir. Benzer şekilde sunucuların veri erişimi merkezde FC bağlantılar üzerinden yapılırken , olağanüstü durum merkezi için daha düşük yatırım maliyetleri gerektiren iSCSI SAN altyapıları kullanılabilir.

 •  

  Sanallaştırma

 •  

  Storage

 •  

  Antivirüs

 •  

  İşletim

 •  

  Yedekleme

Bizi Takip Edin