VmwareSanallaştırma

Vmware

1998 yılında kurulan ve şu an EMC bünyesinde yer alan, dünya çapında 22.000 iş ortağı, 7000' in üzerinde çalışanı ve 2008'de 1.9 milyar Amerikan doları ciro ile dünyada beşinci büyük altyapı yazılım şirketidir.

VMware, iş altyapısının sanallaştırılması konusunda dünyada lider konumda kendisini kanıtlamış masa üstünden veri merkezlerine (datacenter) ve Bulut'a (cloud) kadar sanallaştırma çözümleri sunmaktadır.

VMware'in innovasyon, mükemmellik ve stratejik önem konusunda aşağıda da bazılarının listelendiği 240'ın üzerinde ödül ve endüstri övgülerine sahiptir.

  ->Information Week, 2009 "Best of Interop" ödülü.

  ->2009 yılı InfoWorld'ün verdiği en iyi sunucu sanallaştırma kategorisinde yılın teknolojisi ödülü.

  ->InfoWorld'ün 2009'da yaptığı masaüstü sanallaştırma kategorisinde yılın teknolojisi ödülü

  ->Linux Magazine tarafınca 2009'da izlenilecek en önemli firması.

  ->2009 Yılında Wall Street Journal tarafınca teknoloji innovasyonu konusunda ödülü.

VMware, çalıştığı firmaların bilişim yapılarını enerjik hale getirirken enerjiden tasarruf etmelerini sağladı. VMware bunu sanallaştırma konusunda kendisini kanıtlamış ürünü vSphere ile sağlamaktadır.

->Sanallaştırma

->VMware Ürün ve Çözümleri

->Teknik kaynaklar

Sanallaştırma

->Firmanız Neden Sanallaştırma Uygulamalı

->Sanal Makinaların Kazançları

->Harcamaları Sanal Altyapı ile düşürün

Firmanız Neden Sanallaştırma Uygulamalı

Bilişim altyapınızın sanallaştırılaması mevcut donanımlarınızın verimliliğinin, utilizasyonunun ve esnekliğinin arttırılması yanı sıra maliyetlerinizin azaltılmasını sağlayacaktır. Dünya çapında her boyutta bir çok firma VMware sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır. Binlerce organizasyon – Fortune 100 Listesinde yer alan tüm firmalar dahil – VMware sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır.

Sanallaştırma Yazılımınına Karar Vermek için, 5 Neden

->1. Mevcut kaynaklarından daha fazlasını elde etmek: Donanımlarımızın bir yıl içerisinde verimli olarak kullanabildiğiniz (utilization) sürelerini inceleyecek olursanız karşınıza %20-%30 gibi bir oran çıkacaktır. Geri kalan %80-%70'lik kaynağın başka işlerde kullanılabilmesini sağlayacaksınız. Bu sadece CPU gücünde değil, bellek, network, disk, elektrik, KGK (UPS), kabin, sistem odası gibi bir çok kaynağı etkileyecektir.

->2. Fiziksel altyapınızı azaltmak: DataCenter'ınız da bulunan donanım sayısının azaltılması ve bu azalmanın neden olduğu fiziksel network switch'lerinde azalması ile kullanılan kabinlerde ihtiyaç duyulan kıymetli alanın serbest kalmasına neden olacaktır.

->3. İş sürekliliğini sağlamak için donanım ve uygulamaların sürekli kullanılabilirliğinin arttırılması: Birden fazla donanım üzerinde kurulumları yaptığınızda karşınıza çıkan sistemin esnekliği sayesinde sistemlerden birisinin bozulması, bakıma alınması gibi nedenlerle durması durumunda iş sürekliliğinizin bozulmadığını fark edeceksiniz.

->4. Operasyonel esnekliğe ulaşmak: Pazardaki hızlı değişikliklere dinamik kaynak yönetimi ile yanıt verebiliyor olup ihtiyaç duyulan sunucu ve istemci sağlama ve uygulama dağıtımını sağlayabileceksiniz.

-> 5. Desktop yönetilebilirliğini ve güvenliğini arttırmak: Uzak veya yerel erişim yapan kullanıcıların güvenli masaüstü bilgisayar ortamlarını network ortamında veya network ortamı olmadan neredeyse tüm masaüstü, taşınabilir bilgisayar veya tabletPC'lerin izlenmesini, yönetilmesi ve dağıtımını yapabileceksiniz.

 •  

  Sanallaştırma

 •  

  Storage

 •  

  Antivirüs

 •  

  İşletim

 •  

  Yedekleme

Bizi Takip Edin